Sposoby spędzania wolnego czasu

Jesteś tutaj: » Strona główna » Dramaty

Dramaty

Produkty od 1 do 20 z 547

Tabu

Tabu

Film produkcji polskiej, wciąż jeszcze stosunkowo mało popularny wśród naszych rodaków. Przedstawia losy wdowy samotnie wychowującej córkę. Aby przetrwać kobiety zajmują się wyplataniem koronek, jednak nie jest to jedyne, co je łączy. Obie zakochały się też w tym samym mężczyźnie, który pomaga im w prowadzeniu gospodarstwa. Krystian, bo tak mu na imię, nie myśli jednak o stałym związku i przytłoczony sytuacją ucieka. Po pewnym czasie okazuje się, że córka wdowy, Milka jest w ciąży. Wychodzi tez na jaw, co tak naprawdę łączyło ją z Krystianem. Dalsze losy kobiet są pełne dramaturgii i niespodziewanych rozwiązań. Szczęście przeplata się ze smutkiem, a miłość ze śmiercią, tak jak w życiu. Tabu to propozycja dla osób fascynujących się ludzką psychiką. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów psychologicznych polskiej produkcji. Mimo iż nakręcony przed ponad 20 laty, przestawione w nim problemy nadal pozostają aktualne.
Dodano: 23.04.2010

Julia

Julia

Dramat biograficzny w reżyserii Freda Zinnemanna. Film opowiada historię dwóch przyjaciółek Lilian (Jane Fonda) i tytułowej Jane (Vanessa Redrave). Lilian jest młodą pisarką, a Julia nie boi się walczyć o swoje przekonania. Akcja rozgrywa się w latach 30tych, kiedy to coraz bardziej powszechne stawały się rozruchy i zamieszki wywoływane przez faszystów. W wyniku jednego z takich wydarzeń Julia została poważnie ranna. Na wieść o tym przyjaciółka postanawia odwiedzić ją w szpitalu. Kiedy zmęczona wydarzeniami Lilian usypia przy łóżku pacjentki, ta znika bez wieści. Niespodziewane zniknięcie wyjaśni się dopiero po latach, kiedy przyjaciółki powtórnie się spotkają. Historia wzrusza i zmusza do refleksji, w sam raz na długie wiosenne wieczory. Film dla widzów o ciężkich nerwach, którzy nie boją się głośno mówić o tak poważnych problemach jak nazizm czy wszechobecna przemoc.
Dodano: 23.04.2010

Dotknięci

Dotknięci

Joanna, żona historyka Jana, przebywa w szpitalu dla chorych psychicznie. Pewnego dnia Jan na prośbę żony decyduje się zabrać ją do domu. Joanna podejrzewając męża o romans z Marią popełnia samobójstwo, przyjmując nadmierną ilość leków. Doktor Kramer, badający okoliczności desperackiego kroku pacjentki, oskarża Jana o zabójstwo. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Zakład

Zakład

Młoda reżyserka Magda przyjeżdża do zakładu poprawczego, by nakręcić film dokumentalny o "zachowaniach ludzi w ekstremalnych warunkach". Wkrótce odkrywa tło konfliktu między chłopcami a dyrekcją. Przywódcą skazanych jest Tomek, wielokrotny uciekinier, którego dyrektor placówki mianował komendantem poprawczaka. Tymczasem w zakładzie pojawia się nowy wychowawca, sprzeciwiający się metodom wychowawczym dyrektora. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Niedzielne igraszki

Niedzielne igraszki

Poprzez pryzmat podwórka i dziecięcych zabaw, często okrutnych i bezlitosnych, ukazany zostaje świat dorosłych, z którego to przecież dzieci czerpią przykład. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Ucieczka z kina "Wolność"

Ucieczka z kina "Wolność"

Cenzor okręgowy dowiaduje się, że w czasie projekcji polskiego filmu "Jutrzenka" postacie na ekranie przestały grać swoje role.
Rozmawiają ze sobą i zwierzają się publiczności z rozmaitych problemów.
Film to groteskowa opowieść o człowieku zniewolonym przez autorytarne mechanizmy władzy. Manifest w obronie wolności sztuki, która nie toleruje żadnej formy cenzury. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Cześć Tereska

Cześć Tereska

Bohaterką filmu jest dziewczyna z pokolenia blokersów. Tereska, 15-letnia dziewczyna, mieszka, jak większość polskich rodzin, w blokowisku. Jej rodzice są przeciętni - ojciec czasem zagląda do kieliszka, mama biega do kościoła, a w mieszkaniu gra bez przerwy telewizor. Tereska rozpoczyna naukę w szkole krawieckiej, chce zostać projektantką mody. Zaprzyjaźnia się z nową koleżanką - Renatą. Pierwszy papieros, pierwsze wino, pierwszy pocałunek. A potem pierwsza miłość z kolegą z podwórka, która okazuje się nieporozumieniem - chłopak gwałci Tereskę. więcej »
Dodano: 24.03.2010

Życie Kamila Kuranta

Życie Kamila Kuranta

Adaptacja autobiograficznych powieści znanego pisarza okresu międzywojennego, Zbigniewa Uniłowskiego: "Wspólny pokój", "Dzień rekruta", "Dwadzieścia lat życia". więcej »
Dodano: 17.03.2010

Zielony smok

Zielony smok

W 1975 roku w odludnych rejonach Stanów Zjednoczonych powstawały obozy dla uchodźców wietnamskich. W jednym z nich toczy się akcja filmu. Odczucia poszukującego matki chłopca Mink Phama przybliżają nam trudny proces oswajania się imigrantów z nową rzeczywistością. Oczami postaci, jakie dziecko spotyka na swojej drodze, śledzimy rozwijające się ambicje i nadzieje oraz tragedie rozbitych rodzin i ludzi, którzy zatracili poczucie własnej tożsamości.

Mink zaprzyjaźnia się z Addim pracującym w obozie jako kucharz. Mimo niemożności werbalnego porozumienia zbliżają się do siebie dzięki wspólnej pasji do rysunków i komiksów oraz odczuwanym przez obu zagubieniu po utracie matki. Ich przyjaźń jest jak most łączący odległe kultury.

Wuj chłopca Tai Tron - były tłumacz armii amerykańskiej - ma zostać zarządcą obozu na prośbę sierżanta Jima Lance'a. Wojna się skończyła, ale obaj mężczyźni toczą wewnętrzną walkę o pokój. Lance próbuje odzyskać spokój po śmierci poległego na wojnie brata i zrozumieć jego miłość do wietnamskiej pielęgniarki. Tai z pomocą sierżanta ma wreszcie siłę, aby bez lęku spojrzeć w przyszłość, nie zapominając o przeszłości. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Carmo

Carmo

CARMO to niesamowity film akcji, w którym przeplatają się romans i kino drogi, a wszystko na tle przepięknych, południowo amerykańskich karajobrazów. Inspiracją dla tego debiutu były takie filmy jak klasyczne Bonnie & Clyde i uznane przez krytykę I twoją matkę też (Y tu mama tambien). Carmo to piękna, młoda dziewczyna, która wolałaby umrzeć niż spędzić jeszcze jeden dzień w zapadłej dziurze na granicy Brazylii i Paragwaju, gdzie obecnie mieszka. Marco to samotnik na wózku inwalidzkim i drobny kryminalista, który właśnie przyjechał do miasta i desperacko poszukuje kogoś, kto pomoże mu rozładować świeży transport towaru z przemytu. Ta dwójka spotka się w zaskakujących okolicznościach, aby udać się w niebezpieczną podróż na granicy prawa. Materiały dodatkowe: Klipy z filmu, Zwiastun, O filmie - wywiad z twórcami więcej »
Dodano: 17.03.2010

Siedem Dusz (Seven Pounds)

Siedem Dusz (Seven Pounds)

"Odmieniający życie film, którego nigdy nie zapomnisz. Will Smith w swojej najlepszej roli - prosto z serca dla dobra duszy." - Pete Hammond, HOLLYWOOD.COM "Will Smith nie mógł lepiej zagrać roli w Siedmiu Duszach. W tym głęboko poruszającym serce i duszę dramacie, w pełni prezentuje on swój ogromny, gwiazdorski talent." - Jeff Craig, SIXTY SECOND PREVIEW Nominowany do Nagrody Akademii Will Smith (2006, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, W pogoni za szczęściem) wciela się w rolę Bena Thomasa, człowieka który znajduje się na rozstaju dróg życiowych i szuka odkupienia dla swojego obciążonego sumienia. Odkrywa, że ma moc, która jest w stanie zmienić losy siedmiu obcych mu osób, zasługujących na drugą szansę. Kiedy jednak zakochuje się w jednej z nich musi zdecydować, czy wyjawić swój sekret - nawet jeśli oznaczałoby to, że musi porzucić swój plan. Twórcy W pogoni za szczęściem przedstawiają "nasyconą emocjami, intrygującą i tajemniczą, miłosną historię z rozczulającym lecz radosnym zakończeniem"(MOVIEGUIDE). dodatki: -Komentarz - reżyser Gabriele Muccino -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Scenarzysta -Tworzenie idealnej grupy -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Producenci -Pudełko z meduzami -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Reżyser -Pasja Emily -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Manager lokacji -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Projektant -Ben zostawia wiadomość dla Dana -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Montarzysta -Konfrontacja Dr Gatsinarisa z Benem -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Kompozytor -Ben i Duke -Ben i Ezra w centrum handlowym -Zwiastuny filmowe więcej »
Dodano: 17.03.2010

Siedem Dusz (Seven Pounds)

Siedem Dusz (Seven Pounds)

SIEDEM IMION SIEDEM OSÓB JEDEN SEKRET "Odmieniający życie film, którego nigdy nie zapomnisz. Will Smith w swojej najlepszej roli - prosto z serca dla dobra duszy." - Pete Hammond, HOLLYWOOD.COM "Will Smith nie mógł lepiej zagrać roli w Siedmiu Duszach. W tym głęboko poruszającym serce i duszę dramacie, w pełni prezentuje on swój ogromny, gwiazdorski talent." - Jeff Craig, SIXTY SECOND PREVIEW Nominowany do Nagrody Akademii Will Smith (2006, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, W pogoni za szczęściem) wciela się w rolę Bena Thomasa, człowieka który znajduje się na rozstaju dróg życiowych i szuka odkupienia dla swojego obciążonego sumienia. Odkrywa, że ma moc, która jest w stanie zmienić losy siedmiu obcych mu osób, zasługujących na drugą szansę. Kiedy jednak zakochuje się w jednej z nich musi zdecydować, czy wyjawić swój sekret - nawet jeśli oznaczałoby to, że musi porzucić swój plan. Twórcy W pogoni za szczęściem przedstawiają "nasyconą emocjami, intrygującą i tajemniczą, miłosną historię z rozczulającym lecz radosnym zakończeniem"(MOVIEGUIDE). dodatki: -Komentarz - reżyser Gabriele Muccino -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Scenarzysta -Tworzenie idealnej grupy -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Producenci -Pudełko z meduzami -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Reżyser -Pasja Emily -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Manager lokacji -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Projektant -Ben zostawia wiadomość dla Dana -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Montarzysta -Konfrontacja Dr Gatsinarisa z Benem -Siedem spojrzeń na Siedem Dusz: Kompozytor -Ben i Duke -Ben i Ezra w centrum handlowym -Zwiastuny filmowe więcej »
Dodano: 17.03.2010

Popioły czasu: Powrót

Popioły czasu: Powrót

Przepiękna od strony wizualnej opowieść o samotnym wojowniku, o niespełnionej miłości i o zmaganiu się z własną pamięcią. Po tym, jak ukochana porzuciła go dla starszego brata, Feng (Leslie Cheung) postanawia opuścić rodzinne strony. Zostaje najemcą płatnych szermierzy, którzy wykonują zabójstwa na zlecenie. Czas upływa mu na ćwiczeniach, wspomnieniach, realizowaniu zamówień, rozmowach z przyjaciółmi, klientami i przyszłymi wrogami, z których każdy ma do opowiedzenia ciekawą historię... dodatki: menu główne, wybór scen, zapowiedzi, zwiastun więcej »
Dodano: 17.03.2010

Hiena

Hiena

Śląskie plenery są znakomitymi miejscami do budowania nastroju grozy i niepewności (podkreślonego w filmie muzyką zespołu Variete). Historia "Hieny" kreuje świat z pogranicza fantazji i rzeczywistości - wyjaśnia Grzegorz Lewandowski, autor scenariusza i reżyser filmu. Jednak ta opowieść nie jest snem na jawie. U podstaw "Hieny" leżą niepokój i strach przed przyszłością, jaką niesie ze sobą życie na przemysłowym Śląsku. Tłem filmu jest egzystencja w miejscu, gdzie byt większości mieszkańców stał się zagrożony: kopalnie są zamykane, a ludzie żyją w ciągłej niepewności. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Rok diabła

Rok diabła

Spotkanie z pewnymi ludźmi może odmienić nasze życie. Tak jak spotkanie z cudem, aniołem lub alkoholem. "Rok diabła" to film o takich właśnie spotkaniach. Bohaterami filmu są postaci rzeczywiste: znany czeski pieśniarz, kompozytor i poeta Jaromir Nohavica, jego przyjaciel - gitarzysta i kompozytor Karel Plihal, zespół folkowy "Cechomor", angielskimuzyk rockowy Jaz Coleman, znany z symfonicznych aranżacji muzyki Rolling Stonesów, Pink Floydów i Doorsów oraz holenderski dokumentalista Jan Holman (grany w filmie przez czeskiego filmowca Jana Prenta). Poruszanych tematów również jest wiele: alkohol, media i ich rola w naszym życiu, dalej - wiara w Boga, kontrast anioła i diabła, problem zmiany tożsamości. Niewątpliwie jednak najważniejsza pozostaje muzyka - doskonałe tło dla metafizycznych dociekań i wędrówek bohaterów. Film jest pełen ironii, metafor, przenikających się epizodów i wszystkiego tego, co uniemożliwia jego jednoznaczną interpretację, a zbliża do doskonałej mistyfikacji. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Parę osób, mały czas

Parę osób, mały czas

Jadwiga Stańczakowa jest niewidoma. Mieszka z apodyktycznym ojcem, którego nadopiekuńczość sprawiła, że jest osobą niesamodzielną. Przyjaźń z Mironem Białoszewskim, człowiekiem nieco ekscentrycznym, poetą i oryginalnym prozaikiem całkowicie odmienia jej życie. Niezaradność Mirona w sprawach codziennych uaktywnia i usamodzielnia Jadwigę, która zaczyna pełnić rolę jego sekretarza. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Requiem

Requiem

Niemiecka prowincja, lata 70-te ubiegłego stulecia. Wychowana w religijnej rodzinie 21-letnia Michaela Klingler cierpi na dziwną chorobę: napady paniki, utrata świadomości i halucynacje. Lekarze stwierdzają epilepsjędziewczyna musi brać silne leki. Niedługo potem po raz pierwszy zostawia rodzinę i wyjeżdżarozpoczyna studia.

Z dala od konserwatywnych rodziców, którzy chronili ją przed grzesznym i pełnym pokus światem, poznaje życie całkiem inne od tego, które wiodła. Nie ma w nim Boga ani kościoła, są za to huczne imprezy, alkohol i mężczyźni. Jednak wolność zaczyna ją oszałamiaćdziewczyna nie potrafi wyswobodzić się od wyniesionych z domu ograniczeń. Niespodziewane wyzwolenie okazuje się ciężarem nie do udźwignięcia. W końcu Michaela przeżywa załamanie nerwowe i zaczyna wierzyć, że nawiedzają ją złe moce. Jej stan jest na tyle poważny, że wraca do domu. Wezwany przez rodzinę ksiądz potwierdza jej przypuszczenia: została opętana przez diabła? więcej »
Dodano: 17.03.2010

Szkoła podstawowa

Szkoła podstawowa

Praga, lata 1945-46. 10-letni Eda i jego kolega Tonda, uczniowie szkoły podstawowej, uczęszczają do klasy, w której kierownictwo szkoły zgromadziło największych łobuziaków i urwisów. Chłopcy prześcigają się w szalonych pomysłach i pewnego dnia doprowadzają swą nauczycielkę do rozstroju nerwowego. Znękaną niewiastę zastępuje nowy nauczyciel, Igor Hnizdo, który nadal chodzi w wojskowym trenczu i opowiada swym podopiecznym, że walczył na wszystkich frontach II wojny światowej. Surowy pedagog jest zwolennikiem żelaznej dyscypliny, często sięga po trzcinkę i ma wyjątkową słabość do płci pięknej. więcej »
Dodano: 17.03.2010

Na złamanie karku

Na złamanie karku

Czeski kandydat do Oscara 2005. Współczesna Praga. Dwaj przemytnicy po "robocie" znajdują w skradzionym samochodzie dwumiesięcznego hinduskiego chłopca. Sprzedają go bezdzietnej MiluUce, która marzy o tym, aby mieć potomstwo, nie może jednak ubiegać się o adopcję. Jej mąż FrantiUek, zapalony kibic piłki nożnej, chuligan i rasista, dostał wyrok w zawieszeniu. Pewnego dnia MiluUka pokazuje mu ich nowego, ciemnoskórego syna... Na złamanie karku to dramatyczna opowieść o altruizmie i ksenofobii, o strachu przed nieznanym i uczuciu zagrożenia, które budzi w nas ukryte demony rasizmu. To również obraz współczesnych niepokojów egzystencjalnych mieszkańców Europy centralnej, którzy przez wiele lat byli izolowani Żelazną Kurtyną i których ciasny inkubator rozpadł się na ich oczach i zmienił się w globalną wioskę. Reżyser, Jan Hrebejk, pokazuje przeplatające się, tragikomiczne historie o gubieniu i znajdowaniu miłości, przyjaciół, rodziny, rodziców i dzieci. Jest to opowieść o zwykłych ludziach, którzy po długim okresie milczenia, odosobnienia i kłamstw odnajdują siłę i odwagę, aby przebaczyć innym i odnaleźć swoją własną drogę w chaosie... więcej »
Dodano: 17.03.2010

Żelary

Żelary

Lata 40. Czechy i Morawy są okupowane przez Niemców. Eliska była studentką medycyny zanim naziści nie zamknęli uniwersytetów. Teraz pracuje jako pielęgniarka w prowincjonalnym szpitalu i ma romans z Richardem, zatrudnionym tutaj młodym chirurgiem. Oboje są członkami ruchu oporu. Pewnej nocy do szpitala trafia poważnie ranny mężczyzna, który natychmiast potrzebuje transfuzji krwi. Okazuje się, że tylko Eliska ma tę samą co on grupę. Dziewczyna ofiaruje prostemu Jozie swoją krew i zakochuje się w nim bez pamięci. Kiedy Niemcy wpadają na trop grupy do której należy Eliska, ona natychmiast musi uciekać. Joza proponuje jej schronienie w swojej rodzinnej wsi, miejscu, które nie zmieniło się od 150 lat. Ta wieś nazywa się Zelary. więcej »
Dodano: 17.03.2010