Sposoby spędzania wolnego czasu

Jesteś tutaj: » Strona główna » Książki dla dzieci

Książki dla dzieci

Szachy dla dzieci

 Szachy dla dzieci

Szachy to gra strategiczna powstała w VI wieku naszej ery w Indiach. Do Polski dotarła za panowania Bolesława Krzywoustego. Gra w szachy była doceniana na dworze królewskim. Pierwszy podręcznik gry w szachy opracował hiszpański szachista Luis Ramirez Lucena w 1497 roku. Jeśli rozważasz nauczyć swoje dziecko gry w szachy warto skorzystać z poradnika Szachy dla dzieci. Publikacja ta w przystępny sposób przedstawia ruchy figur, podstawowe zasady, tajemnice mistrzów. Zaletą książki są ilustracje, które ułatwiają naukę gry w szachy. Czytelnik znajdzie w niej kilka prostych ćwiczeń z odpowiedziami, które utrwalą naukę, a także słowniczek terminów szachowych. Gra w szachy uczy strategicznego myślenia. Ma duży wpływ na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Dzieci grające w szachy osiągają lepsze wyniki w nauce. Dorośli, którzy w dzieciństwie grali w szachy lepiej sobie radzą w życiu zawodowym. Są ambitnymi i dążącymi do realizacji celów pracownikami. więcej »
Dodano: 2015-12-09
PapilonCena: 19 zł

Oprawa:twarda
Rok wydania:2009 rok
Wydawnictwo:Papilon

Tajemnica urodzin Biuro Detektywistyczne

 Tajemnica urodzin Biuro Detektywistyczne

Najnowsza książka z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai kategoria wiekowa:7-9 lat Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach. więcej »
Dodano: 2014-03-20
ZakamarkiCena: 22 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:215 mm
Szerokość:150 mm
Rok wydania:2014 rok
Autor:Martin Widmark
Tytuł oryginału:Födelsedagsmysteriet
Wydawnictwo:ZAKAMARKI

5-MINUTOWE BAŚNIE NA KAŻDY DZIEŃ ROKU. CZĘŚĆ 1 9788377070642

 5-MINUTOWE BAŚNIE NA KAŻDY DZIEŃ ROKU. CZĘŚĆ 1 9788377070642

Wspaniały pomysł na cały rok: baśnie w konwencji serialowej – każdy odcinek zaczyna się od przypomnienia wydarzeń z poprzedniej opowieści, a kończy zapowiedzią następnej, rozbudzając w ten sposób ciekawość dzieci. Dzięki takiej formule z niecierpliwością czekają one na kolejne spotkanie z baśniowymi bohaterami. Znajdziecie tu najpiękniejsze baśnie i bajki z różnych stron świata – Paluszka,Dziadka do Orzechów,Roszpunkę, Małą syrenę, Ali Babę i 40 rozbójników, Piernikowego ludzika oraz wiele-wiele innych. Gorąco zachęcamy rodziców do codziennego czytania swoim pociechom. Badania wykazały, że głośne czytanie dzieciom – również tym, które już zaczynają samodzielną lekturę – ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój ich inteligencji oraz życia emocjonalnego. więcej »
Dodano: 2013-04-24
Olimp MediaCena: 9.99 zł

Oprawa:twarda
Wydawnictwo:Olimp Media

Modlitewnik "Kocham Ciebie, Jezu!" (wersja dla chłopców) w etui

 Modlitewnik "Kocham Ciebie, Jezu!" (wersja dla chłopców) w etui

Modlitewnik dla dzieci, dzięki któremu mogą odkryć najważniejsze modlitwy, pieśni oraz informacje dotyczące sakramentów świętych. Wspaniała pamiątka I Komunii świętej, która może służyć dziecku przez lata. więcej »
Dodano: 2012-04-24
JednośćCena: 9.3 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:114 mm
Szerokość:82 mm

Polska Gola! Historia dla najmłodszych

 Polska Gola! Historia dla najmłodszych

Kolejna pozycja ze znakomicie przyjętej serii ,Kocham Polskę", przygotowana przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012. Przeznaczona nie tylko dla zagorzałych fanów piłki nożnej, ale również dla tych rodziców, którzy pragną zaszczepić w swoich dzieciach zamiłowanie do sportu, a przez to do ojczystego kraju. Pełna ciekawostek i pięknych ilustracji. Historia powstania pierwszego polskiego klubu piłkarskiego, futbol w czasie wojny i w niepodległej Polsce, sukcesy polskich piłkarzy: ,Orły Górskiego", udział w mistrzostwach świata i olimpiadzie, Polacy na Wembley, drużyna Jacka Gmocha, mundiale z Piechniczkiem, najlepsi kibice oraz inne niesamowite postacie oraz wydarzenia związane z polską piłką. To tylko niektóre tematy poruszone w naszej niecodziennej publikacji. więcej »
Dodano: 2012-04-19
RafaelCena: 19.9 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:295 mm
Szerokość:205 mm
Rok wydania:2012 rok
Autor:Joanna i Jarosław Szarkowie
Wydawnictwo:Rafael

Biblia szkolna

 Biblia szkolna

Wyjątkowa Biblia dla dzieci, która powstała z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej, nauczycielach, katechetach i rodzicach. Jej cechami charakterystycznymi są ciekawe opisy osób i wydarzeń Starego i Nowego Testamentu, wspaniałe mapy i wykresy, które przybliżają czytelnikowi czasy Starożytności. Posiada odnośniki, które pozwalają odnaleźć całość tekstu w Biblii. więcej »
Dodano: 2012-03-15
VocatioCena: 71.9 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:255 mm
Szerokość:195 mm

Cuda Jezusa - książeczka aktywizująca

 Cuda Jezusa - książeczka aktywizująca

Wspaniała pozycja dla najmłodszych czytelników. Piankowa książka o dużym formacie, z puzzlami i wesołymi wierszykami. Rowija zdolności motoryczne oraz spostrzegawczość maluchów. Ma spełnione wszelkie wymogi bezpieczeństwa. więcej »
Dodano: 2012-03-08
VocatioCena: 24.9 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:240 mm
Szerokość:196 mm

Opowieści biblijne. Zabawa z magnesami

 Opowieści biblijne. Zabawa z magnesami

Książeczka zawiera sześć opowieści biblijnych, w których to dziecko staje się uczestnikiem. Staje się to za sprawą specjalnych pustych plansz i magnesów z postaciami biblijnymi. Jest to wspaniały sposób na przekazanie dziecku wiedzy na temat historii biblijnych, a zarazem to świetna zabawa. Doskonałe na prezent! więcej »
Dodano: 2012-03-08
Edycja św. PawłaCena: 27.99 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:240 mm
Szerokość:240 mm

Wesoły nam dzień dziś nastał, czyli o tym, kim jest wielkanocny ba

 Wesoły nam dzień dziś nastał, czyli o tym, kim jest wielkanocny ba

Książka o Wielkanocy z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Twardowskiego, który w sposób mądry i humorystyczny przekazuje dzieciom oraz dorosłym sens świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomogają one czytelnikowi przygotować się do świąt Wielkanocymch oraz głębiej je przeżyć. więcej »
Dodano: 2012-03-02
Edycja św. PawłaCena: 19.99 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:180 mm
Szerokość:180 mm
Autor:ks. Jan Twardowski

CYRK BAWIDOC Ciboul Adele

 CYRK BAWIDOC Ciboul Adele

Jak stawia się cyrkowy namiot? Kim jest biały klaun? Czy treserowi zagrażają dzikie zwierzęta? Niezwykle pomysłowa koncepcja książek edukacyjnych z serii Bawidoc sprawia, że dziecko poznaje świat i kształci się poprzez zabawę.Młodzi czytelnicy znajdą w tych książkach to, co lubią najbardziej: pokrętła, niespodzianki, tajemnicze szufladki i woreczki, notesiki, tarcze obrotowe, podwójne i potrójne kartki, okienka, zaryglowane skrzynie itd. Choć książki stanowią encyklopedyczne kompendium wiedzy - każda na określony temat - tekst napisany jest zawsze żywym, fascynującym językiem, a przeplatany różnego rodzaju dygresjami, zabawnymi anegdotkami czy propozycjami gier, zabaw i doświadczeń.Książki z serii Bawidoc cieszą się powodzeniem w ponad czterdziestu krajach Europy i świata. więcej »
Dodano: 2012-02-22
LarousseCena: 29.8 zł

Oprawa:twarda

E-mail od Pana Boga do dzieci

 E-mail od Pana Boga do dzieci

Książka pełna miłosnych listów od Boga właśnie do Ciebie. Są jak promyk nadziei, gdy wydaje Ci się, że nic juz się nie da zmienić. Otwórz swoje serce, oczy i uszy i wczytaj się co dziś Bóg mówi do Ciebie. Wspaniała książka dla tych, którzy szukają... Tytuł: E-mail od Pana Boga do dzieci Autor: Claire Cloninger i Andy Cloninger Wydawca: Edycja Świętego Pawła Format: 14,5 x 20,5 cm Stron: 248 Rodzaj okładki: twarda więcej »
Dodano: 2012-02-07
Edycja św. PawłaCena: 19.9 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:205 mm
Szerokość:145 mm
Autor:Claire Cloninger i Andy Cloninger
Tytuł oryginału:E-mail od Pana Boga do dzieci
Wydawnictwo:Edycja Świętego Pawła

KubuśPuchatek Wielkie sprzątanie Disney grube,wzmacniane kartki

KubuśPuchatek Wielkie sprzątanie Disney grube,wzmacniane kartki

Śnieg w Stumilowym Lesie dawno już stopniał.Ale choć zima poszła sobie,wiosna wcale nie chciała przyjść !Było zimno,nieprzytulnie i wszystkim marzły łapy i uszy.Aż pewnego ranka... Ilość stron: 12 , kartki dodatkowo wzmacniane tekturą (grubość 3mm),zaokrąglone brzegiISBN 978-83-237-4842-7 Z tej serii posiadamy również :ALE ZABAWA , ZAPROSZENIE NA HERBATKĘ więcej »
Dodano: 2012-02-02
EGMONT POLSKA S.A.Cena: 11.9 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:225 mm
Szerokość:220 mm
Rok wydania:2011 rok
Wydawnictwo:Egmont Polska S.A.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM

 I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PISARZEM Czy kiedykolwiek chciałeś napisać opowiadanie, ale nie wiedziałeś, jak się do tego zabrać? Ta książeczka ci pomoże. Jest pełna inspirujących pomysłów na mnóstwo różnych historii, ma dość wolnego miejsca, żebyś mógł je od razu napisać...i zawiera przydatne wskazówki, jak to zrobić. więcej »
Dodano: 2011-11-09
Brak danychCena: 24.99 zł

Oprawa:twarda
Rok wydania:2011 rok
Autor:Rytel Agnieszka

Moje ulubione bajki zbiór bajek

 Moje ulubione bajki zbiór bajek

Książka zawiera około 70 bajek. W zbiorze znajdziesz swoje ulubione bajki z dzieciństwa, a ponadto: - baśnie klasyczne, - legendy polskie, - 30 nowych, nigdzie niepublikowanych bajek. Każda historia to kolorowe, wesołe ilustracje. więcej »
Dodano: 2011-10-25
ArystotelesCena: 50 zł

Oprawa:twarda
Wysokość:290 mm
Szerokość:205 mm
Grubość:45 mm
Gramatura papieru:130 g/m²
Rok wydania:2011 rok
Wydawnictwo:Arystoteles